Oops...
Slider with alias hakkimizda not found.

Hakkımızda

Dünya giderek gençleşiyor, teknoloji sürekli gelişiyor. Hem bireysel, hem toplumsal olarak günümüzün yeniliklerini yakından takip ediyor ve çocukları dijital dünyaya hazırlıyoruz. Teknolojinin getirdiği yeniliklere uzaktan bakmak yerine, deneyimimizi geleceğin teknolojisi olan robot teknolojisine meraklı, 6-19 yaş grubu çocuk ve gençlere aktarıyoruz. Çünkü robot yapımının da tıpkı müzik, resim ve spor gibi bir sanat dalı olduğuna inanıyoruz. Müzik yeteneği olan genç nasıl gitarı kullanarak beste yapıyorsa, resim kabiliyeti olan kişi nasıl düşüncelerini tuvale yansıtabiliyorsa, teknoloji yeteneği olan gençlerde robot setleri ile düşüncelerine hayat verebileceğini biliyoruz.

Edindiğimiz tüm bu tecrübeler ile çocuk ve gençlerimizle ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyor, yetişkinlere eğitici eğitimleri veriyor, konferanslar düzenliyor, danışmanlık yapıyoruz ve bu alanda yetkili kişiler olmanıza katkı sağlıyoruz.

Robot yapımı; tasarım becerisi, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik zekası gerektiren bir uğraştır. Robot tasarlamak ise tüm bu becerilerin gelişimine büyük katkılar sağlar. İşte biz bu fırsatı yeni nesillere veren ekibiz.


Sık Sorulan Sorular

Tüm eğitimleriniz Lego Mindstorm setleri ile gerçekleştirilir. Bu setlere ait Lego Mindstorms Ev3, Lego WeDo 2.0 parçalar ile öğretim yapılır. Setlere ait program arayüzü ile kodlama yapabilir ve eğitimleri hazırlanmış müfredatlara entegre ederek robotlarınızı çalıştırabilirsiniz.

Eğitimler 6-19 yaş seviyelerine göre ayarlanır. Yaş ve seviye tespitinize göre sınıfınız ve eğitim yerleriniz belirlenir. Sıfırdan da başlasanız, bilgi sahibi olarakta başlasanız herkese ait bir eğitim grubu bulunmaktadır.

Yaş ve Tecrübe ilerledikçe hazır projelere öğrencilerin tasarım ve yazılım olarak kendi katkılarını sağlayacak çalışmalar düzenlenir. Bir sonraki aşamada ise kendi tasarım ve yazılımlarını yapmalarını beklenir.
Gelinecek son aşamada ise robotik öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışmalara eğitim koçlarının yönlendirmesi ile takım olarak katılırlar.

Sanal Robot Robotum tarafından öğrencilere sunulmuş Virtual Robotics Toolkit tarafından geliştirilmiş ayrıcalıklı bir yazılımdır. Eğitim setleri halihazırda evinizde yok ise sanal robot ile sistem gereklilikleri karşılanan her bilgisayarda tekrar ve uygulama yapma imkanı sağlar. Robotlarınızı sanal ortamda tasarlar, çalıştırır ve kodlarsınız ya da var olan projenizi yükleyerek geliştirebilirsiniz.

Aslında her ikisi iç içe kavramlar. Eğitimlerde ilerleme kaydettikçe bir sonraki aşamadaki daha zor ve karmaşık sistemli Robotlar yapmaya başlarsınız. Robotum tarafından robotik eğitimi için her hafta ve düzeye göre müfredatlar sağlanmıştır. Robotum Akademi’den bu müfredatlara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Eğitici Eğitimleri için de özel olarak hazırlanmış, haftalık bazda müfredatlar bulunmaktadır.

Yeteneklerimiz

Robotik Eğitimi
Eğitici Eğitimi
Kodlama
Robot Tasarımı
3D Tasarım-Maker

Eğitim Koçlarımız

Yücel TEKİN Eğitim Koçu

Bilgisayar Mühendisi, Eğitim Teknolojisi Uzmanı

  • Benim oğlum da 6. sınıfa gidiyor ve 1 yıldır bu işin içinde. Geçen yıl yaptığımız bazı robotları okuluna götürdü. Öğretmenleri ve arkadaşları arasında inanılmaz prestij kazandı. Kendine olan güveninin arttığını görüyorum.


Çözüm Ortaklarımız

Profesyonel iş ortaklıkları ile birlikte gelişiyor ve işimizi geliştiriyoruz.

Okullarda

Özel Olarak Tasarlanmış Robotik Derslikleri

Okullarda sınıf ve laboratuar koşullarına uygun şekilde belirlenen sayıdaki öğrenci ile Lego Mindstorm EV3 setleri kullanarak robotik kodlama eğitimi veriyoruz. Eğitim için gerekli olan tüm materyalleri sağlıyoruz.

  • Lego Mindstorm EV3 Eğitim Setleri
  • Müfredat ve içerikleri
  • Matlar
  • Ahşap Bloklar
  • Eğitim Masaları
  • Sanal Robot Yazılımı
Detaylı Bilgi
YucelBiz Kimiz?