Robotum Blog

Çin Dünya Gençler Robot Yarışmasında 3. olduk!

Çin’de gerçekleşen Dünya Gençler Robot Yarışması’nda Robotum olarak 3.lük ödülünü kazanarak ülkemize gururla dönüş yapıyoruz.

Çin’de gerçekleşen Dünya Gençler Robot Yarışması (WARC), dünya genelinde gençlerin robot tasarlama ve inşa etme yeteneklerini ve becerilerini sergileme konusunda büyük bir robotik yarışmasıdır. Geleceğin mühendislerini ve teknoloji uzmanlarını ilgi çekici ve takımlar halinde bir araya getiren WARC, bu genç insanlar arasında fen, teknoloji, mühendislik ve matematik bilgilerini test eder ve yeni zorluklarla yüzleşmeleri için gereken becerileri öğrenmeleri için onlara ilham kaynağı haline gelmiştir.

Her yıl 1400’den fazla genç öğrenciyi ağırlayan CARC, uluslararası robotik yarışmalarında kazanan takımların katılımıyla devam etmektedir. Robotum takımı bu yıl yarışmalarda elde ettiği başarılardan dolayı yarışmaya katılmaya hak kazanmıştır.

Çin Bilim ve Teknoloji Derneği, Pekin’deki dünya robot konferansı 2015 sırasında Dünya Gençler Robot Yarışmasının ilk konferansını (WARC 2015) başlattı. 2018’de WARC, Çin’deki kolej öncesi öğrenciler için en büyük robot yarışması olan Çin Gençler Robotik Yarışmasına (CARC) paralel bir etkinlik haline gelmiştir.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

CARC – Third Prize in China ???

Robotum (@robotum_net)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yorum yok
YucelÇin Dünya Gençler Robot Yarışmasında 3. olduk!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın