Aralık 2018

IX. eTwinning Ulusal Konferansı’na Katıldık

No comments

6-8 Aralık 2018 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşmiş olan IX.  eTwinning Ulusal Konferansı’ndaydık. Her yıl, yıl sonunda Türkiye’den Avrupa kalite etiketi alan yaklaşık 200 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning 9. Ulusal Konferansı’nda Sanal Robotla Kodlama Workshop u düzenledik.

eTwinning Nedir?

eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eder. Ayrıca; eTwinning, eğitimciler için sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim için ücretsiz fırsatlar da sunmaktadır.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+‘a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Detaylı bilgi için; https://www.etwinning.net

Gülşah DanaIX. eTwinning Ulusal Konferansı’na Katıldık
devamı..

Sertifikalı Süpervizyon Eğitimlerimizi Tamamladık!

No comments

Başkent Üniversitesi ve Aknet Akademi ile ortak yürüttüğümüz Robotik Kodlama Eğitimimize Türkiye’nin her yerinden gelen 50’den fazla katılımcıyla Ankara’da gerçekleşen Sertifikalı Süpervizyon Eğitimlerimizi tamamladık.

2 gün boyunca devam eden eğitimlerde katılımcılarımız ile birlikte teorik ve pratik eğitimler yaptık. Robotik Kodlama Eğitiminde yer alan kodlama mantığı, robot tasarımı ve sanal robot konularında geniş çaplı bir eğitim gerçekleştirdik. Katılımcılarımız robotik matları ve masalarında robotların çalışma mantığını gerçek ortamda deneyimlediler. Sanal Robot ile robotların sanal bir ortamda da çalıştırılabileceğini ve farklı robot inşalarına fırsat tanıdığını gördüler ve eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Gelecek Robotik ve Kodlama ile inşa ediliyor. Siz de bu eğitimlere katılarak sertifika almak isterseniz başvuru yapmak için tıklayınız.

Gülşah DanaSertifikalı Süpervizyon Eğitimlerimizi Tamamladık!
devamı..